zmień swoje życie na lepsze

Zmieniając siebie, zmieniasz świat!

Przychodzą do mnie kobiety, ostatnio też coraz częściej mężczyźni, w różnym momencie swojego życia. Pragną zmiany. Czasem sprowadza ich do mnie trudna sytuacja z partnerem, po której zastanawiają się, czy chcą kontynuować związek. Czasem jest to trudna sytuacja w pracy, kiedy nie zgadzają się z jakąś odgórną decyzją szefa i jednocześnie mają poczucie, że nic nie mogą zrobić. Czasem czują, że się wypalają. Czasem ich biznes nie idzie tak, jak do tej pory. Na ogół są w impasie. Mają poczucie zablokowania, często mówią, że są w zawieszeniu, nie potrafią podjąć decyzji.

Podziwiam ich bardzo, bo mają odwagę sięgnąć po wsparcie. Wiedzą, że mają tylko jedno życie. Cenią swój czas. Dlatego, kiedy utykają, sięgają po moją pomoc, żeby szybciej i łatwiej zobaczyć pozytywne rezultaty w swoim życiu. Potem, dzięki pracy nad sobą, przy moim wsparciu, zaczynają realizować swoje marzenia i cele. Zaczynają żyć tak, jak tego pragną! Ba! Mają spektakularne efekty!

Czy sam jesteś przyczyną własnych niepowodzeń?

W trakcie sesji coachingowych odkrywają, że to oni sami podstawiają sobie nogę, a przyczyna tego, że nie wszystko układało im się w życiu po ich myśli, tkwi głównie w nich samych. To, co ich blokuje, to najczęściej ograniczające przekonania, z których nawet nie zdają sobie sprawy, bo te tkwią głęboko w ich podświadomości. Często odkrywają, że to, co ich hamuje, to nierozwiązane konflikty wewnętrzne, z jednej strony bardzo czegoś pragną, z drugiej odpychają to, boją się, że stracą coś innego, równie cennego.

Nie stój na drodze do własnego sukcesu!

Zawsze jestem mocno wyczulona na to, co kobiety i mężczyźni, którzy przychodzą do mnie na coaching, myślą o sobie. Bo to wpływa na to, jak wygląda ich życie. Jeśli kobieta myśli, że jest niewystarczająco dobra do tego, żeby poprowadzić własną działalność gospodarczą – jak myślisz, czy będzie skłonna do tego, żeby zrezygnować z pracy na etacie, w której ma poczucie, że co prawda się nie realizuje, ale ma przynajmniej z czego spłacić kredyt na mieszkanie i zapłacić rachunki?

Albo, jeśli inna myśli o sobie, że nie jest atrakcyjna i kobieca, jakie ma szanse na przyciągnięcie do swojego życia odpowiedniego partnera? I czy w ogóle zauważy mężczyznę, który się nią zainteresuje? Albo mężczyzna, który myśli, że bez pracy nie ma kołaczy i na pieniądze musi ciężko zapracować. Czy dostrzeże i skorzysta z okazji łatwego zarobienia pieniędzy?

Wiesz, co chcę Ci przez to powiedzieć? Że najczęściej sama lub sam sobie stoisz na drodze do sukcesu. Nasze życie wygląda tak, jak większość naszych nieświadomych myśli. Sztuką jest ich rozpoznanie i zneutralizowanie. A potem zmiana na takie przekonania, które nas wspierają.

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Lubię porównywać siebie do wybitnego neurochirurga. Wiem, że to może nieskromne, ale trudno, bez względu na to, co sobie o mnie pomyślisz, tak to widzę. Dlaczego akurat wybitny neurochirurg? Bo on wie. Ma już ogromną wiedzę i doświadczenie, żeby wiedzieć, co jest nie tak. On wie, gdzie tkwi przyczyna i szybko odnajduje miejsce, które trzeba zoperować. Ja też tak mam.

W trakcie każdej sesji coachingowej potrafię wyłapać blokady, które powodują, że w Twoim życiu, nie wszystko układa się tak, jakbyś sobie tego życzyła lub życzył. Potrafię zlokalizować ograniczające przekonanie, czy konflikt wewnętrzny, którego sobie nawet nie uświadamiasz. A kiedy ta blokada zostanie zdjęta, zmiany zachodzą już łatwo. Zaryzykuję stwierdzenie, że nasze życie reguluje się potem niejako samo. I nagle, tak jak większość moich klientów, orientujesz się, że reagujesz już inaczej, niż wcześniej.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz zrobić, żeby żyć tak, jak tego pragniesz. Musisz precyzyjnie określić, jak chcesz, żeby wyglądał Twój biznes, Twoja praca, Twój związek, czy inny ważny dla Ciebie obszar życia. Często wiemy, czego nie chcemy. Możemy wymieniać godzinami. Często, kiedy pytam na sesji: „czego chcesz w zamian?”, zapada cisza. Po prostu tego nie wiemy. Nie umiemy tego doprecyzować. A skoro nie mamy co do tego jasności, jak chcemy, żeby wyglądało nasze życie, to, jakie mamy szansę na stworzenie tego?

Pomagam więc nakierować uwagę moich klientów na to, czego naprawdę pragną. Czasem zaczynamy od tego, co im się podoba, czego chcieliby doświadczać więcej. Potem skupiamy się na tym, czego nie chcą i dzięki temu odkrywamy, czego chcą w zamian. Czasem, dopiero kiedy omawiamy trudne sytuacje z ich aktualnego życia, analizujemy emocje, których doświadczają i dzięki temu odkrywamy prawdziwe pragnienia.

Doceniaj siebie i nie zapomnij o wdzięczności

Jeszcze do niedawna wątpiłam w siebie. Mimo że mam na koncie setki godzin coachingu i dziesiątki zadowolonych klientów. Dzisiaj nauczyłam się doceniać siebie i mój wkład w to, że moi klienci zmieniają swoje życie na takie, jakiego pragną.

Kiedyś jako mała 8-letnia dziewczynka bardzo pragnęłam zmienić świat na lepszy. Dzisiaj jako dorosła już kobieta, robię to. Małymi krokami. Na miarę moich możliwości. Pomagam zmieniać innym ich życie na lepsze. Dzięki temu świat zmienia się na plus.

Jeśli miałabym pomóc tylko jednej osobie zmienić życie, na takie, jakiego pragnie, to cieszę się, że to robię i nadal będę to robić. Jeśli miałabym pomóc tylko Tobie, bo zrobię to. Bo dzięki Tobie zmiana zajdzie też w Twoim najbliższym otoczeniu, w Twoim domu, w Twojej pracy, w Twoim związku, w Twoim biznesie.

To nadaje mojemu życiu sens.

Jestem ogromnie wdzięczna Bogu i wszystkim tym, którzy wspierali mnie w tym, żeby moje życie i przez to życie moich dzieci było lepsze. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim tym, którzy do mnie trafiają, którzy na tyle mi ufają, że dzięki współpracy ze mną, zmieniają swoje życie na pełniejsze i szczęśliwsze. Dzięki temu na swój własny sposób zmieniam świat na lepszy, realizując przy tym moją misję życiową.

Jeśli i Ty nie jesteś zadowolona lub zadowolony z tego, czego doświadczasz, możesz to zmienić. Wystarczy, że zaczniesz pracować nad sobą. Bo zmieniając siebie, zmieniasz świat! I tego z całego serca pragnę dla Ciebie.

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!