sesja coachingowa

Jak świadomie używać słów do budowania siebie i realizowania swoich wizji, marzeń i celów?

Dzisiaj będzie o słowach. O tych, które dodają nam mocy i o tych, które nam tę moc odbierają. Bo nie wiem, czy wiesz, ale słowa mają moc. Moc tworzenia i moc niszczenia. Zapewne nie raz się o tym przekonałaś. Na przykład w trakcie kłótni z kimś bliskim, prawda? Ja niejednokrotnie już przetestowałam je na sobie i dzisiaj z dużo większą rozwagą i świadomością używam słów. Bo wiem, że słowa, które wybieram, mogą mi pomóc, ale też mogą mi przeszkodzić. Zwracam więc bardzo dużą uwagę na słowa. Wiem, że słowa mają moc kreowania naszej rzeczywistości, więc tym bardziej warto starannie je dobierać.

Czy zwracasz uwagę na to  jak mówisz?

Wracając do głównego tematu – dzisiaj chcę Ci napisać o słowach, ale nie tych, które mówisz do innych, chociaż o nich też, ale o tych, które mówisz sama do siebie. Niekoniecznie na głos. Wystarczy, że te słowa mówisz sobie w myślach. Możesz też usłyszeć je, kiedy wypowiadasz je do kogoś innego. Chcę Ci napisać o słowach, które budują Cię i pomogą Ci zrealizować Twoje plany, marzenia i cele.

I też dla kontrastu, chcę Ci napisać o słowach, które powodują, że tkwisz w miejscu, o słowach, które odbierają Ci moc do działania. Moją intencją jest to, żebyś o nich wiedziała, była świadoma ich mocy i w związku z tym, wybierała tylko te słowa, które Ci służą.

Mam teraz dla Ciebie propozycję. Przeczytaj słowa, które za chwilę Ci podam i w trakcie ich czytania sprawdź, jak się czujesz, czytając je. Sprawdź, czy te słowa dodają, czy odejmują Ci energii i mocy sprawczej. Gotowa?

Ok, oto one: muszę, powinnam, trzeba, należy, wypada, nie wypada, chciałabym, nie potrafię, nie dam rady, nie wolno, nie umiem, to się nie uda, udało mi się, nie wierzę, jutro, nie wiem, spróbuję, kiedyś, nigdy, jestem na to za stara, za późno, problem, porażka, trudne, albo-albo.

Zmień słowa – poczuj różnicę.

I jak? Masz więcej czy mniej pozytywnej energii do działania? Założę się, że mniej. Założę się również, że gdybyś miała teraz jakieś zadanie do wykonania, trudno byłoby Ci się za nie od razu zabrać. Poczułaś to?

Ok, to teraz sprawdźmy, jakich słów warto używać, żeby budować siebie i ułatwiać sobie realizację swoich celów. Przeczytaj, tak jak poprzednio słowa, które za chwilę Ci podam i znów, skup się na swoich odczuciach. Sprawdź, jakie emocje w Tobie wywołują i czy dodają, czy odejmują Ci mocy.

Oto one: chcę, nie chcę, wybieram, mam wybór, decyduję, postanawiam, mogę, wolno mi, potrzebuję, dam radę, potrafię, nauczę się, zrobię, dzisiaj, teraz, wiem, dowiem się, osiągnę to, zrobiłam to, osiągnęłam, dostanę, wierzę, sprawdzę, wyzwanie, zadanie, lekcja, łatwe, i to i to.

Poczułaś różnicę? Mam nadzieję, że tak. A skoro tak, to wierzę, że od dzisiaj bardziej świadomie będziesz używać słów i wybierać tylko te, które Cię wzmacniają, zamiast tych, które Cię osłabiają.

 Realizuj się poprzez zmianę słownictwa.

Jak możesz przełożyć to na praktykę? Kiedy stoisz przed jakimś wyzwaniem, mniejszym lub większym, czy to w życiu zawodowym, czy w osobistym, świadomie używaj słów, które Cię budują i eliminuj te, które Cię osłabiają. Jeśli będziesz to robić, już wkrótce zauważysz, że dzięki temu bierzesz na siebie odpowiedzialność za znalezienie właściwego rozwiązania i masz poczucie większego wpływu na sytuację, niż Ci się to wcześniej wydawało. Dzięki temu łatwiej i szybciej znajdziesz pomysły i zaczynasz iść do przodu, zamiast tkwić w niewygodnej dla Ciebie sytuacji.

Chcę, żebyś wiedziała, że masz wpływ i masz wybór. Zawsze. I to nie tylko wybór między dwoma opcjami. Zawsze masz co najmniej trzy wyjścia. Jeśli będziesz o tym pamiętać, zaczniesz te możliwości dostrzegać.

To jak? Gotowa na to, żeby wziąć życie we własne ręce i budować je po swojemu? Dzisiaj dowiedziałaś się, jak świadomie używać słów, które Ciebie wzmacniają i pomagają Ci w realizacji Twoich wizji, marzeń i celów.

Nie bój się prosić o pomoc

A jeśli w świadomym budowaniu Twojego życia zawodowego lub osobistego w zgodzie z Tobą i na Twoich warunkach potrzebujesz wsparcia doświadczonego coacha i równocześnie doświadczonej kobiety, po prostu sięgnij po nie. Dlaczego warto? Bo to Twoje życie i warto włożyć wysiłek w to, żeby przeżyć je tak, jak tego w głębi duszy pragniesz. Sprawdź, jak mogę Ci pomóc poprzez mój autorski program Kobieta Spełniona i ciesz się upragnionymi rezultatami szybciej i łatwiej, niż gdybyś robiła to samodzielnie.

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!