Życie – przyciągasz to, na czym się skupiasz

Być może jesteś w takim momencie swojego życia, że potrzebujesz wsparcia. Może zmagasz się teraz z jakimiś trudnościami. Być może dotyczą one Twojego życia zawodowego, a może Twojego życia osobistego. Może masz poczucie, że nie możesz być do końca szczęśliwa. Coś spędza Ci sen z powiek. Życie to Twój świat, to przestrzeń Twoich działań.

Zgadłam? Jeśli tak, chcę, żebyś wiedziała, że jesteś w stanie pokonać te przeszkody i dokonać zmian. Ponieważ jesteś kreatorem Twojego życia. Codziennie tworzysz swoje życie od nowa. Wygląda dokładnie tak, jak wygląda, bo tę sytuację i tych ludzi przyciągnęłaś do swojego życia.

KREOWANIE ŻYCIA

Wiem, nie brzmi to fajnie. Kiedy ja pierwszy raz usłyszałam, że sama kreuję moje życie, nie mogłam tego przyjąć do wiadomości. Jak to? Przecież to, jak wygląda moje życie i to, że nie wszystko układa się po mojej myśli, to nie moja wina – pomyślałam. Na szczęście zaczęłam baczniej przyglądać  się sobie.

Dlatego, że nie chodzi o to, żeby szukać winnych. Nie lubię takiego szukania winnych, bo nic konstruktywnego z tego nie wynika. Raczej chodzi o wzięcie na siebie odpowiedzialności. Za siebie i za swoje życie. Za to, jak wygląda Twoje życie. Za Twój związek, za Twoje relacje z bliskimi, za to jak wygląda Twoje życie zawodowe. To Ty jesteś kreatorem. Kreujesz cały czas. Wiesz jak? Kreujesz poprzez to, na czym się skupiasz. Owszem, robisz to nieświadomie. Przecież świadomie nie wybrałabyś sobie szefa, który Ciebie nie docenia albo męża, który Ciebie nie widzi i nie bierze pod uwagę. Świadomie nie wybrałabyś sobie trudności finansowych.  Jednak to Ty wykreowałaś wszystkie te sytuacje w Twoim życiu, to Ty przyciągnęłaś tych wszystkich ludzi.

ŻYCIE – RZECZYWISTOŚĆ, A NASZE MYŚLI

Twoja rzeczywistość dostosowuje się do Twoich przekonań, czyli do Twoich myśli, w które wierzysz. Do myśli, z których na dodatek nie zdajesz sobie sprawy. Są one głęboko ukryte w Twojej podświadomości. Niejako kierują Twoim życiem z tylnego siedzenia. Tak wiem, to nie jest fajnie odkrycie. Też byłam zaszokowana, kiedy pierwszy raz o tym usłyszałam. Wcale nie chciałam przyjąć tego do wiadomości. Łatwiej było mi wierzyć w to, że inni, nie ja, mają największy wpływ na to, jak wygląda moje życie.

PRZEKONANIA, TO CO WIDZIMY

Powiem Ci tak, te wszystkie sytuacje i Ci ludzie odzwierciedlają Twój wewnętrzny świat. Odzwierciedlają Twój wewnętrzny światopogląd. Jak to działa?  Na przykład tak, że jeśli wierzysz, że życie jest ciężkie, będziesz wyłapywać ze swojego otoczenia przykłady na to, że tak właśnie jest. My, ludzie, lubimy mieć rację. Jeśli jesteśmy do czegoś przekonani, będziemy szukać na to dowodów. Jeśli myślisz, że szef Ciebie nie docenia, skupisz się na wyłapywaniu sytuacji, w których Twoje przekonanie na jego temat się potwierdzi i na przykład puścisz mimo uszu jego „dziękuję”.

Inny przykład. Banalny, żeby Ci to najłatwiej zobrazować. Załóżmy, że wierzysz w to, że po drogach jeździ najwięcej białych samochodów. Co się dzieje, kiedy tak myślisz? Zauważasz białe samochody, inne ignorujesz. Coraz mocniej upewniasz się w przekonaniu, że masz rację, że białych samochodów jest najwięcej. Zrób dzisiaj eksperyment i zacznij zwracać uwagę na czerwone samochody. Zgadnij, co się stanie? Zaczniesz zauważać czerwone samochody i jednocześnie ignorować inne kolory. Wkrótce upewnisz się w przekonaniu, że to czerwonych samochodów jeździ po drogach najwięcej.

Albo jeszcze inny przykład, bardziej życiowy. Załóżmy, że jesteś kobietą, która nie jest aktualnie w związku i szuka partnera. Jeśli wierzysz, że wszyscy fajni mężczyźni są już zajęci, zgadnij, na jakich mężczyzn będziesz nieświadomie zwracać uwagę? Tak, na tych, którzy są już w związkach. Jednocześnie na fajnych, wolnych do związku mężczyzn, w ogóle nie będziesz zwracać uwagi. Po prostu będą Ci się wydawać mniej interesujący.

Tak więc przyciągasz do swojego życia to, na czym nieświadomie się skupiasz. Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zmienić, kiedy zaczniesz świadomie skupiać się na tym, czego chcesz w swoim życiu doświadczać. Kiedy będziesz odkrywać nieświadome wzorce myślowe i je zmieniać na takie, które będą Cię wspierać.

ZMIANA PRZEKONAŃ

Jak to zrobić? Kiedy coś nie wygląda tak, jakbyś tego sobie życzyła, przyjrzyj się swoim nieświadomym przekonaniom na ten temat. Weź kartkę papieru i wypisz wszystko, co Ci się z tym kojarzy. Pisz bez cenzury, bez zastanawiania się. Po prostu zapisuj swoje myśli. A kiedy to zrobisz, przyjrzyj się temu, co zapisałaś. Zobacz, które myśli Cię wspierają, a które Cię blokują w realizacji Twojej wizji, marzenia lub celu. Uświadomienie sobie swoich myśli to kluczowy moment. Bo od tej pory to, co nieświadome przestaje już Tobą kierować. Od tej pory możesz świadomie decydować, w co wybierasz wierzyć. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, jak z lekkością zmienia się Twoja rzeczywistość. Tego z całego serca Ci życzę!

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!