pokonaj ograniczenia

10 okropnych nawyków, które stoją Ci na drodze do bycia szczęśliwą i spełnioną kobietą – część 1

Co nas unieszczęśliwia?

Gonimy za szczęściem i zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często same sobie podstawiamy nogę. Jeśli i Ty chcesz być spełnioną i szczęśliwą kobietą, a zauważasz, że wcale tak łatwo Ci to nie wychodzi, poznaj 10 okropnych nawyków, które skutecznie Cię przed tym powstrzymują.

1. Brak szacunku dla siebie

Masz trudności ze stawianiem granic? Masz poczucie, że ludzie Cię wykorzystują? Oczekujesz szacunku od innych? Jeśli tak, to Ty najpierw musisz zacząć szanować siebie! Tak to działa, nie odwrotnie. Najpierw dajesz sobie to, czego oczekujesz od innych, a potem w cudowny sposób inni zaczynają Cię traktować z szacunkiem. Jesteś warta szacunku. Twoje potrzeby są na równi ważne z potrzebami innych ludzi. Kochaj i szanuj siebie. Mów, co czujesz, czego potrzebujesz, co jest dla Ciebie ważne. W ten sposób budujesz trwałe relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

2. Szukanie wymówek

Wymówki są oczywiście wygodne, bo nie musisz podejmować żadnych działań. Dzięki nim chronisz się przed poczuciem porażki. Ale przecież, jeśli nic nie robisz, to i tak jesteś skazana na porażkę. Traktuj porażki jak lekcje. Mylić się jest rzeczą ludzką, a z każdej lekcji możesz wyciągnąć wnioski i następnym razem postąpić inaczej. Dzięki temu Twoja szansa na sukces rośnie. Ludzi sukcesu od tych, którzy mają marzenia, plany, wizje oraz wymówki różni tylko to, że ONI DZIAŁAJĄ! I Ty też możesz! Więc przestań szukać wymówek i weź się do roboty!

3. Obwinianie innych

Masz tendencję do obwiniania innych za sytuację, w której się znajdujesz? Winisz szefa, męża, dzieci, polityków itp.? Przestań to robić. Weź odpowiedzialność za swoje życie na siebie. Tak naprawdę to Ty sama jesteś odpowiedzialna za swoje życiowe wybory i decyzje, nikt inny. Obwinianie innych nie zmieni Twojego życia na lepsze.

4. Krytykowanie i ocenianie innych

A czy Ty jesteś doskonała? Koncentrowanie się niedoskonałościach innych nie ma sensu, bo przecież nikt nie jest doskonały. To nic nie zmienia, a tylko psuje Twoje relacje z innymi. Zamiast krytykować i oceniać innych, poświęć tę samą energię na pracę nad sobą.

5. Unikanie zmian

Wszystko w życiu się zmienia. Ty też dziś jesteś kimś innym niż 10 lat temu. Generalnie opieramy się zmianom, bo wygodnie nam w naszej stresie komfortu. Nawet jeśli sytuacja, w której się znajdujemy, nie jest dla nas dobra, tkwimy w niej, bo przecież może być gorzej. Nie widzimy, że przecież może być lepiej! Jeśli chcesz być szczęśliwą i spełnioną kobietą, zaakceptuj fakt, że zmiany są konieczne. Owszem, wymagają pracy i podjęcia ryzyka, ale żeby żyć pełniej, warto dokonywać zmian.

Właśnie poznałaś pierwszą piątkę z okropnej dziesiątki nawyków, które oddalają Cię od poczucia szczęścia i spełnienia w życiu. W kolejnym artykule poznasz następne. Zmiana tych nawyków nie jest łatwa. Wymaga podjęcia wysiłku, zaangażowania, wygospodarowania na to czasu, a przede wszystkim podjęcia świadomej decyzji, że chcesz to zrobić po to, żeby żyć bardziej w zgodzie ze sobą, pełniej realizować siebie i doświadczać więcej wolności i radości każdego dnia. Ja myślę, że to jest warte zachodu, a Ty jak sądzisz?

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!