weź los w swoje ręce

10 okropnych nawyków, które stoją Ci na drodze do bycia szczęśliwą i spełnioną kobietą – część 2

Co nas unieszczęśliwia, część 2

W poprzednim artykule poznałaś pierwszą piątkę z dziesiątki okropnych nawyków, które stoją Ci na drodze do bycia szczęśliwą i spełnioną kobietą. Dzisiaj kolejna piątka. Sprawdź, który z tych nawyków Cię blokuje i co możesz z tym zrobić.


1. Odkładanie na później

Czy zdarza Ci się myśleć o jakimś swoim ważnym celu, ale jego realizację wiecznie odkładać na później? Wiele osób tak robi i nigdy tak naprawdę nie realizuje swoich marzeń. Są jednak tacy, którzy odnoszą sukcesy. Wiesz, jak oni to robią? Zwyczajnie oprócz tego, że marzą i planują, podejmują także DZIAŁANIA. Przepis na sukces jest prosty: działanie i zmiana doprowadzą Cię do sukcesu. A sekretem tego sukcesu jest ZROBIENIE PIERWSZEGO KROKU. Kiedy wykonasz pierwszy krok i zobaczysz pierwsze efekty, łatwiej będzie Ci podjąć kolejny, potem kolejny i tak dalej. Ważne, żeby poruszać się we właściwym kierunku. Skoncentruj się więc na pierwszym kroku, który masz do zrobienia i po prostu zrób to! Nieważne, że będzie niedoskonały, ważne, że przybliży Cię do Twojego celu.

2. Chęć kontrolowania wszystkiego

Masz potrzebę kontrolowania wszystkiego wokół? Jeśli tak, to pewnie nie raz już się przekonałaś, że tak naprawdę są sprawy, na które absolutnie nie masz wpływu. Koncentrowanie się na tym, czego nie możesz zmienić, wywołuje w Tobie tylko złość, frustrację i bezsilność. Lepiej wyjdziesz na tym, jeśli przekierujesz całą swoją energię na rzeczy, na które MASZ WPŁYW. Wybierz te aspekty, które są istotne, pozytywne i zaprowadzą Cię do celu, a sprawy, na które nie masz wpływu, oddaj Sile Wyższej. Dzięki temu poczujesz swoją moc sprawczą.

3. Dołowanie samej siebie

Każda z nas prowadzi sama ze sobą dialog wewnętrzny. Ten dialog trwa praktycznie cały czas i albo nas wzmacnia, albo nas osłabia. To czy uda nam się osiągnąć zamierzony cel, czy też nie, w dużym stopniu zależy od naszych myśli. Jak kiedyś powiedział Henry Ford: „Jeżeli myślisz, że możesz, to masz rację. Jeżeli myślisz, że nie możesz, to też masz rację!”. Co z tego dla Ciebie wynika? Ano to, że od tego, co myślisz, bardzo dużo zależy. Łap się więc na negatywnych myślach i świadomie zastępuj je pozytywnymi. Zostań swoim najgorętszym kibicem i zagrzewaj się do podejmowania działań!

4. Uciekanie przed problemami

Zawsze, kiedy myślę o uciekaniu przed problemami, w głowie pojawia mi się obraz strusia. Wiesz dlaczego? Bo struś chowa głowę w piasek, ale tyłek przecież cały czas ma na wierzchu! Struś robi to z lęku przed konsekwencjami, ale taka strategia po prostu nie działa. Oczywiście jest bardzo nęcąca, ale prowadzi Cię tylko do eskalowania problemów. Stań odważnie oko w oko ze swoim problemem i po prostu rozwiąż go! Jasne, że nie będzie to łatwe. Będzie to od Ciebie wymagało wyjścia poza swoją strefę komfortu i podjęcia odpowiednich działań. Dobra wiadomość jest taka, że kiedy to zrobisz, to nie dość, że rozwiążesz swój problem, to jeszcze czegoś wartościowego się z tej sytuacji nauczysz, rozwiniesz się, a dzięki temu kolejne problemy, które napotkasz, dużo łatwiej pokonasz! Wzrośnie też Twoje POCZUCIE WEWNĘTRZNEJ MOCY, a z taką mocą to tylko góry przenosić!

5. Życie przeszłością lub przyszłością

Zdarza Ci się żyć przeszłością lub przyszłością? Myślę, że zdarza się to każdej kobiecie. Mnie też. Jednak łapię się na tym, że przez to ucieka mi cenne TERAZ. To co było, minęło. Na to co będzie, nie mamy wpływu. Jedyny moment, w którym możesz coś zrobić, jest teraz. Przestań więc rozpamiętywać to, co się zdarzyło, wyciągnij cenne lekcje z przeszłości, wybacz sobie i innym, i idź dalej. I przestań się straszyć, martwić na zapas o to, co będzie. Teraz jest ten moment, kiedy możesz dokonać zmian. To co zrobisz dzisiaj, zaowocuje jutro. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem złapiesz się na tym, że myślami jesteś gdzie indziej!

Ok, już wiesz, co może stać Ci na drodze do tego, żeby być szczęśliwą i spełnioną kobietą. Wiesz już też trochę na temat tego, jak sobie z tymi przeszkodami radzić. Jeśli potrzebujesz pomocy w zdiagnozowaniu oraz przezwyciężeniu swoich wewnętrznych blokad, chętnie Ci w tym pomogę. Zapisz się do mnie na bezpłatną konsultację, a wspólnie sprawdzimy, gdzie jesteś teraz, jakiego życia pragniesz i jak mogę pomóc Ci dojść tam, gdzie chcesz się znaleźć.

I na koniec jeszcze jedna rada ode mnie. Bez względu na to, czy jesteś teraz szczęśliwa czy nie, praktykuj wdzięczność. Bądź wdzięczna za to, co masz, a przekonasz się, że będzie tego w Twoim życiu coraz więcej. Przyciągasz to, na czym się skupiasz. 🙂 Od dziś, zamiast skupiać się na braku, bądź wdzięczna za to, co masz!

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!