przyszłość

10 wyborów, których będziesz żałowała za 10 lat!

Świadome wybory

Czy wiesz, że każdego dnia dokonujesz wielu nieświadomych wyborów, które za kilka lat mogą doprowadzić Cię do miejsca, w którym wcale nie chcesz się znaleźć? Dziś chcę Cię zainspirować do zastanowienia się nad tym, czego możesz żałować za 10 lat, jeśli w porę nie podejmiesz decyzji, że chcesz coś zmienić w swoim życiu właśnie TERAZ!

1. Nakładasz maskę na twarz, żeby przypodobać się innym

Jeśli koncentrujesz się na tym, jak widzą Cię inni, marnujesz całe mnóstwo czasu i energii na to, żeby za każdym razem nakładać na twarz inną maskę. Tak bardzo chcesz spełniać oczekiwania innych, że w końcu zapominasz, kim naprawdę jesteś! Wiedz, że nie ma ludzi doskonałych. Taka, jaka jesteś, jesteś wystarczająco dobra, żeby podobać się innym. Tak naprawdę kochamy to, co niedoskonałe. Umiesz wyobrazić sobie życie u boku kogoś, kto jest chodzącą perfekcją? Przez jakiś czas pewnie tak, ale uwierz mi, po jakimś czasie miałabyś kogoś takiego serdecznie dosyć.

2. Pozwalasz innym tworzyć marzenia za Ciebie

Największym wyzwaniem w życiu, jest odkryć, kim jesteś, drugim być szczęśliwą i zadowoloną z tego, co się odkryło. Ważne jest też mieć swoje własne marzenia i cele oraz dążyć do ich realizacji, bo tylko ich spełnienie sprawi, że będziesz w życiu szczęśliwa. Są wokół Ciebie ludzie, którzy się z Tobą zgadzają? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, nie rezygnuj z marzeń, nawet jeśli inni postrzegają je jako szaleństwo. Na koniec to Ty masz być szczęśliwa, dokonując takich, a nie innych wyborów, nikt inny. Podążaj własną ścieżką i broń tego, w co wierzysz!

3. Utrzymujesz kontakty z toksycznymi ludźmi

Zwróć uwagę, z kim przebywasz. Chcąc nie chcąc, przejmujemy od innych emocje, przekonania, nastroje. Sprawdź, czy ludzie wokół Ciebie narzekają, są niezadowoleni, zawsze w kiepskim nastoju, czy też są pozytywnie nastawieni do życia, uśmiechnięci i szczęśliwi. Zauważ, jak się czujesz, kiedy przebywasz z nimi. Spraw, żeby wokół Ciebie było jak najwięcej ludzi z pozytywną energią, takich, dzięki którym czujesz się dobrze. Wybieraj tych, którzy okazują miłość zamiast gniewu, hojność zamiast chciwości, cierpliwość zamiast nerwowości. Wiedz, że kontakty z innymi są Twoim wyborem, nie obowiązkiem.

4. Jesteś samolubna

Pamiętaj o tym, że „to, co zrobiłeś dla samego siebie, umiera z Tobą, to, co zrobiłeś dla innych, żyje w ich sercach”.

5. Unikasz zmian i rozwoju

Każdy człowiek ma naturalną potrzebę rozwoju. Zawsze chce lepiej, więcej. Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z jakiegoś ważnego dla Ciebie aspektu życia, podejmij decyzję i po prostu zmień to. Czy jeśli nadal będziesz unikała zmian i rozwoju, za 10 lat dojdziesz tam, gdzie chcesz?

6. Poddajesz się, gdy napotykasz przeszkody

Nie ma czegoś takiego, jak porażki, są tylko lekcje. Z każdej lekcji wyciągaj wnioski i konsekwentnie idź dalej. Małymi krokami, ale do przodu! Działaj!

7. Próbujesz mieć wszystko pod kontrolą

Nie jesteś w stanie wszystkiego kontrolować. Czasem musisz się zrelaksować i pozwolić rzeczom po prostu się zdarzać. Wiedz, że wszystko, co się dzieje, ma znaczenie, bez względu na to, czy w tej chwili to rozumiesz, czy też nie. Z czasem wszystko ułoży się w całość.

8. Nie sięgasz po to, na co zasługujesz

Uświadom sobie, na co tak naprawdę zasługujesz i nie zgadzaj się już na nic, co jest poniżej tego poziomu.

9. Bez końca czekasz na jutro

Czekając na jutro, możesz czekać w nieskończoność. Jutro może nigdy nie nadejść. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego pragniesz, zacznij działać już DZIŚ. Jutro wolisz mieć zrealizowane swoje marzenia czy też wolisz zostać z długą listą wymówek, które sama sobie stworzyłaś?

10. Czekasz, aż kiedyś zjawi się ktoś

Nic nie należy Ci się od życia, to światu należy się coś od Ciebie. Przestań fantazjować i zacznij DZIAŁAĆ. Weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Przejmij za nie kontrolę. Nie ma co siedzieć „na tyłku” i czekać, aż kiedyś zjawi się ktoś, kto zrobi porządek z Twoim życiem. To kiedyś jest DZISIAJ, a tym kimś jesteś TY!

Źródło: www.behindthehustle.com

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!