osiągać cel

Co zrobić, kiedy nie udaje Ci się osiągnąć tego, czego chcesz?

Masz cel!

Chcesz dokonać ważnej zmiany w swoim życiu zawodowym lub osobistym! Masz wszystko zaplanowane, podejmujesz odpowiednie działania, rozmawiasz z właściwymi ludźmi i nagle okazuje się, że nic z tego nie wychodzi… Jak to się dzieje? Co Cię powstrzymuje przed realizacją założonego celu?


Okazuje się, że najczęściej są to nieuświadomione lęki i przekonania oraz konflikty wewnętrzne. Z jednej strony logicznie rzecz biorąc, jesteś świadoma tego, czego chcesz i wiesz, jak to osiągnąć, z drugiej zaś strony w Twojej podświadomości kryją się ograniczenia, które nie pozwalają Ci zrealizować tego, co zamierzasz. Tak może być ze zmianą pracy, z realizowanym przez Ciebie projektem, z pozyskaniem klienta, z problemami w zespole. Znasz to skądś? Pewnie każdy z nas znalazł się kiedyś w takiej, na pozór wydawałoby się patowej, sytuacji.

W swojej praktyce coachingowej bardzo często pracuję z klientami nad ich ograniczającymi przekonaniami, które stoją im na drodze do realizacji ich celów. Te przekonania to myśli, że np. „nie jestem wystarczająco dobra”, „to nie może się udać”, „nie zasługuję na to”, „muszę na to ciężko zapracować” itp. Pomyśl, jakie masz szanse na sukces, jeśli gdzieś z tyłu głowy ciągle słyszysz takie słowa?

Skąd biorą się w naszej głowie takie myśli?

Najczęściej z dzieciństwa, od ważnych dla nas osób. Jako dzieci przyjmujemy wszystko, jak jest, bez oceny, czy to jest dobre, czy złe. Ograniczające nas przekonania zostały nam niejako wprogramowane, uwierzyliśmy, że są prawdą o nas. Towarzyszą nam w życiu aż do momentu, kiedy sobie je uświadomimy i raz na zawsze się z nimi rozprawimy, do momentu, kiedy przeprogramujemy nasz umysł na nowo.

No to do dzieła! Tylko jak w sobie rozpoznać coś, co jest nieuświadomione i na dodatek wcale nam nie służy? Samodzielnie nie jest tak łatwo to zrobić, gdyż brakuje nam odpowiedniego dystansu i spojrzenia na siebie z zewnątrz. Często nie dostrzegamy tego, co widzą w nas inni. Sami nie jesteśmy sobie w stanie zadać odpowiednich pytań, żeby wywołać na światło dzienne duchy z przeszłości.

Zdarza się, że moment uświadomienia sobie swoich ograniczających przekonań przytrafia nam się w czasie czytania książki czy oglądania filmu, czyli wtedy, kiedy patrzymy na kogoś innego, kto ma podobny do nas problem i nagle wiemy, co jest tego przyczyną, znajdujemy rozwiązanie. Często też uświadamiamy je sobie po doświadczeniu porażki, analizując dogłębnie, co było jej przyczyną. Jednak chyba najczęściej nie docieramy do sedna sprawy i popełniamy w kółko te same błędy.

Jak więc możesz skutecznie zrealizować swój cel?

Uświadom sobie swoje ograniczające przekonania i zamień je na takie, które będą Ci służyły, pokonaj swoje lęki, robiąc to, czego się boisz, bo tylko w ten sposób lęk może zniknąć, porozmawiaj szczerze z kimś bliskim lub skorzystaj z fachowej pomocy coacha, który pomoże Ci przejść przez ten proces, dbając o to, byś w bezpiecznej, pełnej akceptacji, wsparcia i zrozumienia atmosferze, dokonał potrzebnych zmian najpierw w Twoim świecie wewnętrznym, a przekonasz się, że te zmiany w magiczny sposób przekształcą się potem w realne osiągnięcia w rzeczywistości! Jeśli chcesz, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, klikając w TEN LINK — to pierwszy krok, który pomoże Ci w uświadomieniu sobie, z czym się zmagasz.

A teraz wyobraź sobie, jakby wyglądało Twoje życie, gdybyś zamiast ograniczających przekonań słyszała w swojej głowie pozytywne, wzmacniające Cię komunikaty: „jestem wystarczająco dobry taki, jaki jestem”, „zrobię to”, „jestem tego warta”, „osiągnę to łatwo”.

Co teraz jest dla Ciebie możliwe?

PS. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym i/lub osobistym, umów się ze mną na bezpłatną konsultację przez telefon lub Skype i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!